Akademia Mamy

W ramach trwającego od 1 czerwca 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku projektu Akademia Mamyrealizowanego pod patronatem honorowym Starostwa Powiatowego w Chrzanowie oraz Burmistrza Miasta Trzebinia przygotowane zostały różnorodne działania.

Dnia 27 sierpnia 2022 roku przy remizie OSP w Dulowej Fundacja Sama Mama po raz pierwszy zorganizowała piknik rodzinny Mama i Ja”.

Na czas jego trwania zostały przygotowane pokazy i prelekcje dla mam. Dla dzieci, oprócz dmuchanego zamku i festiwalu kolorów, zaplanowano gry i zabawy muzyczne i sportowe. Nie zabrakło również waty cukrowej, poczęstunku oraz napojów dla wszystkich. Na koniec dnia zaplanowano koncert zespołu muzycznego dla dzieci.

W programie pikniku odbyło się:

• Rodzinne tworzenie Mapy Marzeń.
  • Karaoke dla dzieci.
  • Pokaz makijażu „Make no Make-up”.
  • Prelekcja dotycząca profilaktyki zdrowego trybu życia.
  • Prelekcja dotycząca profilaktyki i samobadania piersi.
  • Prelekcja dotycząca rozwijaniu pasji i spełnianiu marzeń.
  • Prelekcja dotycząca wyzwań samodzielnego macierzyństwa.
  • Festiwal kolorów.

Kolejnym działaniem Fundacji Sama Mama w ramach tego projektu było wydarzenie, które odbyło się dnia 25 października 2022 roku w sali odczytowej MOKSiR. Zorganizowane zostało spotkanie edukacyjno-informacyjne pt: „Samodzielne Macierzyństwo. Kariera – Wyzwania i Możliwości”, gdzie Mamy, kobiety podzieliły się doświadczeniami, możliwościami i pomysłami.

Nasze prelegentki: Iwona Wojtaszek, Monika Palka, Aneta Kaniak oraz Paulina Bobryk przekazały cenne wskazówki, wsparcie, a ich wystąpienia były wspaniałe, motywujące i inspirujące. Ogromnym zaszczytem była obecność Pani wiceburmistrz Chrzanowa Pani Jolanty Zubik.

Tematy, które omówiły nasze prelegentki:

• Możliwości są wszędzie,… czyli znajdziesz pracę.
  • Zatrudnienie i świadczenia ZUS.
  • Home Life Balance.
  • Wyzwania samodzielnego macierzyństwa.
  • Dobrostan samodzielnej mamy.

Relacje ze spotkania znajdziesz na naszym profilu na Facebooku:

Mając na uwadze fakt, że ważny jest kontakt bezpośredni zorganizowaliśmy kolejne warsztaty stacjonarne. Przygotowaliśmy pięć ośmiogodzinnych spotkań skierowanych do mieszkanek powiatu chrzanowskiego. Spotkania odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Trzebini w dniach 14, 21, 24, 28 i 30 listopada 2022 roku.

W ramach pięciu modułów tematycznych rozmawiałyśmy o:

• Dialogu w rodzinie.
  • Asertywności w domu i pracy.
  • Wychowaniu z szacunkiem.
  • Zarządzaniu sobą w czasie.
  • Planowaniu domowego budżetu.

Świadomi tego, że social media stały się popularnym kanałem komunikacji, w ramach projektu “Akademia Mamy” Fundacja po raz kolejny umożliwiła swoim słuchaczom zasięgnięcie fachowej wiedzy od specjalistów w różnych dziedzinach.

Tematy spotkań, jakie zostały poruszone na spotkaniach LIVE to:

• Bezpieczna więź.
  • Wychowanie z szacunkiem.
  • Wybuch emocji u dzieci.
  • Życie w kryzysie.
  • Emocje i potrzeby dziecka.
  • Kobieca Siła i Energia.
  • Kobieta, Matka. Role w dzisiejszym społeczeństwie.
  • Życie po rozwodzie.
  • Kariera a macierzyństwo.
  • Dialog w rodzinie.

Osoby, które będą chciały podnieść swój poziom wiedzy w aspekcie sytuacji okołorozwodowej zapraszamy na nasz kanał  YouTube  gdzie dostępne są nagrania z rozmów z ekspertami wraz z transkrypcją oraz w zakładce video na naszym profilu na Facebooku.

Projekt „Akademia Mamy”, który obejmował również powstanie strony internetowej Fundacji Sama Mama, sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO, Komitet do spraw Pożytku Publicznego na lata 2021-2030.

Wysokość dofinansowania projektu Akademia Mamy wyniosła 91 475.00 zł

Chrzanów oraz Trzebinia

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Trzebini

• 01 sierpnia, 2022