Kobiety i dzieci na spotkaniu TrzyMamy się Razem

TrzyMamy się Razem

Warsztaty w Wiejskim Domu Kultury w Karniowicach.

Pod koniec października oraz w listopadzie 2022 roku ruszył projekt TrzyMamy się Razem”.  Zrealizowanych zostało 50 godzin warsztatów, które odbywały się w Wiejskim Domu Kultury w Karniowicach.

Projekt ten był skierowany do niepracujących mieszkanek gminy Trzebinia szczególnie sołectw: Dulowa, Karniowice i Psary. Z projektu aktywizacji zawodowej skorzystały kobiety, które wychowują dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W trakcie trwania warsztatów animatorki zapewniły opiekę nad dziećmi. Przygotowana struktura warsztatów pozwoliła na holistyczne podejście i pomogła mamom zrobić krok w powrocie na rynek pracy.

W ramach projektu  „TrzyMamy się Razem” przygotowano:

1. Warsztaty z mentorką biznesu (12 godzin):
  • określenie wartości i celów zawodowych,
  • asertywność w pracy i w domu,
  • określenie swoich mocnych stron,
  • odbudowanie pewności siebie,
  • odkrywanie naturalnych talentów,
  • zarządzanie sobą w czasie.
  1. Warsztaty z doradcą zawodowym (12 godzin):
  • analiza doświadczenia zawodowego,
  • wyszukiwanie ofert pracy,
  • stworzenie profesjonalnego CV,
  • przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej,
  • spotkanie rekrutacyjne.
  1. Warsztaty tematyczne (18 godzin):
  • opiekun osób starszych i niepełnosprawnych,
  • obsługa gości hotelowych na recepcji,
  • wirtualna asystentka.
  1. Warsztaty z psychodietetykiem (4 godzin):
  • zasady zdrowego odżywiania zgodnie z piramidą żywieniową,
  • analiza składu ciała,
  • bilans kaloryczny,
  • dopasowana dieta dla mamy.

1. Warsztaty z doradcą wizerunkowym (4 godziny):
  • garderoba na miarę (dopasuj rozmiar, styl do siebie),
  • klasyka i elegancja w pracy,
  • proste triki modowe.

Projekt został dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” – edycja III.