Grupa kobiet i dzieci stojąca przed plakatami Fundacji Sama Mama

Mamy Moc

w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Chrzanowie

W ramach projektu “Mamy Moc” 10 września 2022 roku Fundacja Sama Mama zrealizowała spotkanie informacyjne. Dwudniowe warsztaty mentoringowe dla kobiet odbyły się 17 i 18 września 2022 roku w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Chrzanowie oraz cykl pięciu rozmów live z ekspertami.

Projekt ten został przygotowany dla mieszkanek powiatu chrzanowskiego, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W trakcie dwóch dni szkoleniowych Panie podnosiły swoje kompetencje z zakresu zarządzania sobą w czasie, wyznaczania granic czy asertywności. Łącznie w projekcie wzięło udział 12 uczestniczek. Panie miały zapewnioną opiekę nad dziećmi na czas warsztatów. Maluchy, które przyszły wraz z Mamami, fantastycznie bawiły się z animatorką czasu wolnego.

Podczas rozmów z ekspertami poruszyliśmy następujące tematy:

• Stres i trauma w okresie okołorozwodowym
  • Mediacje rodzinne
  • Rodzina patchworkowa
  • Podział opieki nad dziećmi
  • Samotność po rozstaniu

Wszystkie spotkania możesz zobaczyć na naszym: Facebooku oraz YouTube. Każde nagranie posiada dostępną transkrypcję.

Projekt „Mamy Moc” sfinansowano z programu Małopolska Lokalnie ze środków Rządowego Programu NOWEFIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Komitetu Pożytku Publicznego, powiatu oświęcimskiego i Miasta Krakowa.