GRANT SKRZYDŁA DLA MAMY-PLAKAT (1)

RozwijaMy Mamy

Skrzydła dla Mamy - IV edycja

Fundacja Sama Mama po raz kolejny ma przyjemność zorganizować dla mieszkanek gminy Trzebinia cykl spotkań, które pomogą im wejść na rynek pracy z wiarą w siebie i odwagą.

Podjęcie decyzji o powrocie do pracy po okresie macierzyńskim często jest niełatwą sprawą, ponieważ na kobiecie ciąży presja otoczenia, stereotypy, silny stres związany z pozostawieniem dziecka np. w żłobku czy przedszkolu czy brakiem wiary w siebie. Istotna jest również dobra komunikacja i asertywność w relacjach  z najbliższymi, aby czuć wsparcie rodziny.

Spotkania mentoringowo-szkoleniowe uzbroją kobiety, mamy w wiedzę, wiarę w siebie i swoje możliwości, aby śmiało ponownie wkroczyły na rynek pracy. Ważne jest, aby zauważyć, że obecnie możliwa jest również praca zdalna, która umożliwia pogodzenie pracy z obowiązkami domowymi.

Uwaga!

Spotkania są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Formularz zapisu znajdziecie pod tym LINKIEM.

W tegorocznej edycji Skrzydeł dla Mamy stworzyliśmy projekt - RozwijaMy Mamy - który będzie obejmował 7 tematów:

Budowanie marki osobistej

Podczas spotkania omówimy jak:

• zarejestrować się w portalach, branżowych,
    • obsługiwać Meta Bussines, manager reklam,
    • korzystać z portalu biznesowego Linkedin,
    • w łatwy sposób korzystać z aplikacji Canva, ZOOM, Zencal,
    • stworzyć indywidualny plan działania.

Asertywność w domu i pracy

Na spotkaniu powiemy jak:

• asertywnie komunikować się i innymi,
  • skutecznie pracować nad swoją pewnością siebie,
  • w szybki i łatwy sposób określić swoje aktualne potrzeby,
  • delegować zadania i jak się nie bać tego robić.

Doradca zawodowy

Na spotkaniu pokażemy jak:

• napisać przykuwające uwagę CV,
    • odpowiednio udokumentować swoje doświadczenie,
    • efektywnie wyszukać interesujące oferty pracy,
    • przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej,
    • stworzyć IPK (plan kariery).

Wirtualna asystentka

Na spotkaniu powiemy:

• jakie są zasady pracy i czym się charakteryzuje,
    • jaki jest zakres zadań i jakie narzędzia przydają się w tym zawodzie,
    • w jaki sposób pozyskiwać klientów i jak utrzymać już zdobytych.

Makijaż dzienny, biznesowy

Na spotkaniu pokażemy:

• jak szybko wykonać makijaż dzienny,
    • co jest niezbędne w makijażu biznesowym,
    • czym się różni makijaż dzienny od biznesowego,
    • na co zwracać uwagę, co się zawiera w  must have makijażu.

Organizacja i zarządzanie sobą w czasie

Na spotkaniu nauczymy jak:

• zastosować technikę Pomodoro,
    • korzystać z matrycy Eisenchowera,
    • wyróżnić pożeracze czasu i ograniczyć ich działanie,
    • skutecznie przeciwdziałać prokrastynacji.

Stres i emocje

Na spotkaniu porozmawiamy jak:

• skutecznie przeciwdziałać stresowi,
    • stosować trening autogenny Schultza,
    • rozmawiać o emocjach z najbliższymi,
    • korzystać z kart emocji,
    • praktykować Mindfulness w domowym zaciszu.

Spotkania kierowane są przede wszystkich do pań 20-49 lat, ale oczywiście zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Jest możliwość uczestniczenia zarówno we wszystkich warsztatach, jak i w pojedynczych, wybranych i najbardziej interesujących. Ponadto każda uczestniczka otrzyma certyfikat.

Dla mam, które będą chciały uczestniczyć w spotkaniach, ale nie mają z kim pozostawić dzieci, mogą przyjść razem z nimi. Na czas spotkań zostanie zapewniona opieka animatorki.

Uwaga!

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie
„Skrzydła dla Mamy” edycja IV.

Skrzydła dla Mamy