Ułatwienia dostępu

Dwie kobiety siedzą na ławce i prowadzą dialog. Przed nimi stoją małe stoliki z wodą.

Akademia Mamy – dialog w rodzinie

Masz wrażenie, że często mówisz „do ściany”? Musisz prosić o coś kilka razy, a w końcu i tak sama to robisz? Zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje? Najczęściej jesteś słyszana, ale nie wysłuchana. To zdarza się często i każdemu. Podstawą jest umiejętna rozmowa z drugą stroną.

Prowadzenie skutecznego dialogu jest, wbrew pozorom, niełatwą rzeczą. Każda ze stron ma swoje racje i poglądy i zamyka się na to, co rozmówca przekazuje. Zrozumienie podstaw dialogu jest niezbędne, aby móc skutecznie porozumieć się z każdym – od małych dzieci poprzez nastolatków po dorosłych. Dzieci nie posiadają tak mocno rozwiniętych umiejętności opisania swoich odczuć, nastolatki stosują swego rodzaju maskowanie swoich emocji, a dorośli nierzadko nie chcą zrozumieć postawy drugiej osoby.

Jeśli zrozumiesz i nauczysz się mechanizmów i celowości dialogu, będziesz w stanie wyłuskać to, co najważniejsze, zrozumieć to, co rozmówca rzeczywiście przekazuje i skutecznie wyrażać swoje zdanie i prośby.

Dialog w rodzinie to kolejny z pięciu modułów, które zostaną omówione dla Ciebie. Po cyklu spotkań powstanie kurs, gdzie znajdziesz omówione wszystkie pięć tematów wraz z e-bookami, kartami pracy i nagraniami. Prowadząca – Dominika Hapek – w jasny i przejrzysty sposób opowie i pokaże na praktycznych przykładach, jak krok po kroku, bez gwałtownej rewolucji wprowadzać zmiany do swojego życia, na co powinnaś zwrócić uwagę i nad czym popracować.

Dominika Hapek jest trenerką biznesu i kompetencji miękkich, mentorką, prelegentką, fundatorką. Pomysłodawcą i założycielką projektu Sama Mama, Prezesem Fundacji Sama Mama.

Wspiera przedsiębiorcze kobiety z sektora MŚP w strategicznym rozwoju ich biznesów oraz wspieram III sektor. Pomaga rozwijać kompetencje przywódcze, inspiruje i wspiera w rozwoju mentalnym.

Ukończyła międzynarodowy kurs mentoringu. Jest redaktorką naczelną portalu internetowego dla kobiet sama-mama.pl, a także autorką i prowadzącą programy edukacyjno-informacyjne: Rozmowy o Kobiecości, Mama Polka za Granicą i Rozwód bez Tabu.

Jej autorskie programy mentoringowe dla kobiet to “Mentalność Kobiet Sukcesu” oraz “Home Life Balance”. W maju 2021 roku zawiązała Fundację Sama Mama, wspierającą kobiety i dzieci w sytuacji okołorozwodowej i działającą na terenie całej Polski. 

Inicjatywa projektu “Akademia Mamy – szkolenie i edukacja kobiet” finansowany jest w ramach programu grantowego w projekcie „MOWES2 – Małopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej – Małopolska Zachodnia”.

Logo MOWES

Zdjęcie: Mircea – All in collections z Pixabay

Strony

Wesprzyj

Dzięki entuzjastycznym pracownikom i wolontariuszom jesteśmy gotowi wspierać Cię w każdej chwili.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022-2023 | WordPress: Asting                                                                                   Statut Fundacji  Poznaj nas   Kontakt

Strona internetowa została wykonana i sfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO, Komitet do spraw Pożytku Publicznego na lata 2021-2030. Wartość dofinansowania wyniosła 91475 zł natomiast całkowita wartość zadania publicznego wyniosła 105795 zł. 

Projekt realizowany przez Fundację Sama Mama pod nazwą Akademia Mamy obejmował organizację Pikniku rodzinnego Mam i Ja, spotkania sieciująco-informacyjnego oraz warsztatów dla mieszkanek powiatu chrzanowskiego.