Ułatwienia dostępu

Napisany czerwoną kredką napis stres.

Akademia Mamy – stres i emocje

Stres towarzyszy nam każdego dnia. Tak samo jest z emocjami. Są to dwa elementy, które istnieją w nas od samego początku. Często przejmują nad nami kontrolę, co zazwyczaj nie kończy się dobrze, ale możemy nauczyć się nad nimi panować.

Wachlarz emocji jest ogromny. Począwszy od tych pozytywnych, np. radość, ekscytacja, podniecenie, wesołość, po te negatywne, trudne, np. złość, wściekłość, żal, smutek, rozczarowanie. Na pewno każda z nas czuła ten przepływ emocji przez nasze ciało. My jako osoby dorosłe najczęściej potrafimy nazwać to, co czujemy, ale małe dziecko dopiero się tego uczy. Warto już od najmłodszych lat pokazywać, że stany te nie są czymś złym czy wstydliwym oraz uczyć jak nad nimi panować i nazywać.

Innym stanem, który negatywnie wpływa na nasze ciało i zdrowie jest stres. Tu również możemy zauważyć, że nie zawsze siła jest taka sama. Czasem jest to lekkie zdenerwowanie, które daje nam przysłowiowego kopa do działania, a czasem stres jest tak silny, że nie jesteśmy w stanie racjonalnie funkcjonować i myśleć. Bardzo niebezpiecznym jest stres długotrwały, ponieważ osłabia nas i wysysa energię, co w efekcie prowadzi do pojawienia się poważnych chorób.

Zarówno w pracy nad stresem, jak i emocjami bardzo pomocnym jest trening uważności, który pomaga się uspokajać i wypracować mechanizmy ułatwiające szybki powrót do równowagi.

Stres i emocje to ostatni z pięciu modułów, które zostaną omówione dla Ciebie. Po cyklu spotkań powstanie kurs, gdzie znajdziesz omówione wszystkie pięć tematów wraz z e-bookami, kartami pracy i nagraniami. Prowadząca – Dominika Hapek – w jasny i przejrzysty sposób opowie i pokaże na praktycznych przykładach, jak krok po kroku, bez gwałtownej rewolucji wprowadzać zmiany do swojego życia, na co powinnaś zwrócić uwagę i nad czym popracować.

Dominika Hapek jest trenerką biznesu i kompetencji miękkich, mentorką, prelegentką, fundatorką. Pomysłodawcą i założycielką projektu Sama Mama, Prezesem Fundacji Sama Mama.

Wspiera przedsiębiorcze kobiety z sektora MŚP w strategicznym rozwoju ich biznesów oraz wspieram III sektor. Pomaga rozwijać kompetencje przywódcze, inspiruje i wspiera w rozwoju mentalnym.

Ukończyła międzynarodowy kurs mentoringu. Jest redaktorką naczelną portalu internetowego dla kobiet sama-mama.pl, a także autorką i prowadzącą programy edukacyjno-informacyjne: Rozmowy o Kobiecości, Mama Polka za Granicą i Rozwód bez Tabu.

Jej autorskie programy mentoringowe dla kobiet to “Mentalność Kobiet Sukcesu” oraz “Home Life Balance”. W maju 2021 roku zawiązała Fundację Sama Mama, wspierającą kobiety i dzieci w sytuacji okołorozwodowej i działającą na terenie całej Polski. 

Inicjatywa projektu “Akademia Mamy – szkolenie i edukacja kobiet” finansowany jest w ramach programu grantowego w projekcie „MOWES2 – Małopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej – Małopolska Zachodnia”.

Logo MOWES

Zdjęcie: Pedro Figueras z Pixabay

Strony

Wesprzyj

Dzięki entuzjastycznym pracownikom i wolontariuszom jesteśmy gotowi wspierać Cię w każdej chwili.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022-2023 | WordPress: Asting                                                           Statut Fundacji  Regulamin darowizn  Poznaj nas  Kontakt

Strona internetowa została wykonana i sfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO, Komitet do spraw Pożytku Publicznego na lata 2021-2030. Wartość dofinansowania wyniosła 91475 zł natomiast całkowita wartość zadania publicznego wyniosła 105795 zł. 

Projekt realizowany przez Fundację Sama Mama pod nazwą Akademia Mamy obejmował organizację Pikniku rodzinnego Mam i Ja, spotkania sieciująco-informacyjnego oraz warsztatów dla mieszkanek powiatu chrzanowskiego.